Izvanučioničke nastave

Posjet Hrvatskom saboru te hotelima Sheraton i Dubrovnik

Autor: Ivana Manojlović, 3. 5. 2023.

U sklopu nastavnih predmeta Politika i gospodarstvo te Organizacija poslovanja poduzeća, učenici 3.HT i 3.THK razreda su u četvrtak 27.04.2023. bili na terenskoj nastavi u Zagrebu koja je obuhvaćala posjet Hrvatskom saboru i hotelima Sheraton i Dubrovnik.

U sklopu nastavnih predmeta Politika i gospodarstvo te Organizacija poslovanja poduzeća, učenici 3. HT i 3. THK razreda su u četvrtak 27.04.2023. bili na terenskoj nastavi u Zagrebu koja je obuhvaćala posjet Hrvatskom saboru i hotelima Sheraton i Palace.

Uz stručno vodstvo, učenici su razgledali prostorije Hrvatskog sabora i upoznali se s radom Hrvatskog sabora i saborskih zastupnika.

Imali su priliku sjediti na galeriji i pratiti uživo prvo čitanje prijedloga Zakona  o međunarodnoj razvojnoj suradnji i humanitarnoj pomoći zastupnice Anke Mrak Taritaš.

Nakon razgleda, naše je učenike primio saborski zastupnik iz Zaboka gospodin Siniša Hajdaš Dončić (SDP) i saborski zastupnici iz 3. izborne jedinice, gospodin Dražen Srpak (HDZ) iz Međimurske županije i Nadica Dreven Budinski (HDZ) iz Varaždinske županije. Učenici su iskoristili priliku i postavljali pitanja koja su se uglavnom odnosila na poslove saborskih zastupnika, na probleme prometne infrastrukture u Hrvatskom Zagorju, zapošljavanja u turizmu i uvozu radne snage u Hrvatsku.

U znak zahvalnosti za izdvojeno vrijeme, našim zastupnicima smo uručili promidžbene materijale izrađene u okviru projekta Regionalnog centra kompetentnosti u turizmu i ugostiteljstvu Zabok.

Nakon posjeta Saboru, učenici su se podijelili u dvije skupine od kojih je jedna otišla u razgledavanje hotela Sheraton, a druga  u hotel Dubrovnik. Predstavnici hotela omogućili su im razgled hotelskih prostora, te ih upoznali s organizacijom rada u hotelu.

Hotel Sheraton

Hotel Dubrovnik

Učenike su u Zagreb vodile nastavnice Brankica Cvetko i Ivana Osrečak te ravnateljica Draženka Jurec.