> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Interliber 2018.

Autor: Ana Gmaz Živko, 15. 11. 2018.

Naši su učenici posjetili Interliber 14. 11. 2018. godine. Putovanje je izgledalo kao i prethodnih godina, išli smo vlakom, zaustavili se u Importanneu, zatim smo sjeli u autobus ZET-a i vozili se pokraj važnih kulturnih institucija Grada Zagreba – Koncertne dvorane Vatroslav Lisinski, Nacionalne i sveučilišne knjižnice i Muzeja suvremene umjetnosti.

Kad smo stigli u Novi Zagreb, laganom smo se šetnjom uputili prema Zagrebačkom velesajmu. Na velesajmu nas je dočekala gužva, sve je bilo puno učenika sa svojim nastavnicima. Nastavili smo hodati kroz prostore 5. i 6. paviljona. Odlučili smo ipak da ćemo se razdvojiti, da svatko može pregledati knjige prema svojim interesima. Okupili smo se za dva sata na dogovorenom mjestu, razmijenili iskustva, okinuli par zajedničkih fotografija i ponovno krenuli u završnu kupovinu knjiga. Nakon četiri sata na Interliberu,  prošetali smo do Avenue Malla, kratko se zadržali i ulovili autobus za Glavni kolodvor. Vlakom smo se vratili natrag u Zabok.

Nakon posjeta Interliberu, učenici su prikupljali fotografije i sadržaje kojima bismo mogli prikazati naš jednodnevni izlet drugim učenicima škole. Odlučili smo da ćemo pritom obraditi i novinarske forme izražavanja pa su učenici prikazali naš posjet pišući vijesti i kritike, a osmislili su i jedan intervju. Fotografije i tekstove izložili smo u prostoru ispred knjižnice.

Priloženi dokumenti:
IMG-b52afa9c6e599cc302aa05a195879bdd-V.jpg (51.52 KB)