> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Predstava Oliver Twist na engleskom jeziku

Autor: Ana Gmaz Živko, 15. 3. 2018.

Predstava za naše učenike: Oliver Twist

U utorak smo, 13. ožujka 2018., posjetili kazalište Vidra i pogledali predstavu Oliver Twist na engleskom jeziku. Posjet kazalištu bio je osmišljen u okviru izvanučioničke nastave iz Engleskoga jezika. Na predstavu su išla 102 učenika iz ukupno jedanaest razrednih odjela. Pratiteljice puta bile su nastavnice Engleskoga jezika, a voditeljica i organizatorica školska knjižničarka. Putovali smo vlakom iz Zaboka, a dio puta uključio je i šetnju Zagrebom.

Predstavu su izvodili glumci koji su izvorni govornici engleskoga jezika, a organizator cijelog događanja bila je The American Drama Group Europe.

Učenici su na ovaj način unaprijedili svoje vještine korištenja engleskoga jezika, ponovili znanja o romanu Oliver Twist i stekli novo kazališno iskustvo koje ih je približilo kazališnoj umjetnosti.