> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Čini barona Tamburlana u Varaždinu

Autor: Ana Gmaz Živko, 7. 11. 2019.

Ove školske godine željeli smo obilježiti Dan škole, Dan učitelja i Dan kazališta jednim zajedničkim izletom svih učenika, nastavnika i ostalih djelatnika škole u Varaždin. Prema Varaždinu smo krenuli 29. listopada u jutarnjim satima raspoređeni u 13 autobusa. Organizacija je uključila 656 putnika. U varaždinskom Hrvatskom narodnom kazalištu pogledali smo predstavu Čini barona Tamburlana. Ova kajkavska komedija oduševila nas je na više razina, a učenicima je približila koncept komedije karaktera, dramsku umjetnost na kajkavskom narječju i općenito svijet kazališne umjetnosti. Smiješni likovi poput Vrtirepa, barona Tamburlana, Miška, Pravdomeriča, Gregura i ostalih, još dugo će nam ostati u sjećanju. Teme koje obrađuje ova komedija, iako se radnja odvija u prošlosti, aktualne su i sukladne današnjim društvenim situacijama. Uz predstavu, razgledali smo i povijesne i kulturne znamenitosti grada Varaždina u pratnji lokalnih vodiča. Stigli smo se malo i podružiti, a u Zabok smo se vratili u večernjim satima.