> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Kako je naše malo društvo iz Srednje škole Zabok posjetilo Znanstveni piknik

Autor: Ana Gmaz Živko, 27. 9. 2022.

Znanstveni piknik je manifestacija koja se već nekoliko godina zaredom održava u Hrvatskom zagorju, i to u stubičkom kraju. Prije nekoliko godina posjetili smo Znastveni piknik kada se održao u dvorcu Stubički Golubovec u Donjoj Stubici. Ove godine imali smo priliku posjetiti Znanstveni piknik u prekrasno uređenom okolišu dvorca Oršić u Gornjoj Stubici. Lijepo vrijeme, pogled na zagorske brege i šetnja uz vinograde, duh starine, perivoj dvorca, mnoštvo ljudi, djece, učenika, autobusa, zasupnuli su nas s očekivanjima i željom za istraživanjima. Odradili smo nekoliko krugova kroz Znanstveni piknik i uputili se prema Muzeju seljačkih buna. Tu smo razgovarali o Seljačkoj buni, Matiji Gupcu i definirali razliku između seljaka i kmetova. Posjetili smo i izložbu zagorskoga sporta koja je i edukativna i zabavna. Petricu Kerempuha koji nosi duh povijesti susreli smo na nekoliko mjesta pa smo se i mi sami lako saživjeli s našim kmetima i buntovnicima, seljacima s vilama i sjekirama koji se brane od ugnjetavanja i nepravde.

Obišli smo još jednom sve škole koje su nešto svoje i zanimljivo izložile na Znanstvenom pikniku i otišli popiti kavu koja je u perivoju dvorca Oršić fina i jaka. Hvala svima koji su nam svojim savjetima pomogli u organizaciji ovog izleta.

Priloženi dokumenti:
20220923_115549.jpg (1.53 MB)