> O školi  > Knjižnica  > Događanja

Školsko natjecanje u Mreži čitanja

Autor: Ana Gmaz Živko, 6. 12. 2022.

Već treću godinu u našoj školi provodi se projekt za poticanje znanja i kreativnosti Mreža čitanja. U petak 2. 12. učenici iz 107 srednjih škola diljem Hrvatske pisali su kviz na mreži na temelju pročitanog romana Živjeti mlade hrvatske spisateljice Jelene Kastaneti. Ukupno je 626 učenika iz cijele Hrvatske pisalo ovaj kviz.

Iz naše škole kviz je pisalo osam učenika iz 2. HT, 2. K, 3. T i 2. EA razreda. Nakon službene objave rezultata, možemo utvrditi da su se svi učenici iz naše škole plasirali na regionalnu razinu kviza znanja. Naš najbolji rezultat je 46/50 bodova. Također, i naš multimedijski uradak ide dalje i među 15 je najboljih od svih pristiglih uradaka.

Učenici su se pripremali, čitali, ponavljali, pamtili detalje i svima im od srca čestitamo! Pripremale su ih mentorice Dubravka Krznar i Ana Gmaz Živko. U povjerenstvu su nam profesori Mirjana Spajić i Daniel Pevec.

Pred nama je još puno posla, čeka nas daljnji rad na multimedijskom uratku i priprema nove knjige koju čitamo za kviz na regionalnoj razini – Šest vrana izraelsko-američke autorice fantastike Leigh Bardugo. Knjige su u nabavi i radujemo se čitanju!