> Nastava  > Projekti

Radionica na temu Uskršnji tradicijski običaji

Autor: Ivana Manojlović, 14. 4. 2022.

U sklopu europskog projekta „Aktiv senior program – poticanje aktivnog starenja“ članice Matice umirovljenika Krapinsko-zagorske županije su održale predavanje u Srednjoj školi Zabok. Njihov projekt je fokusiran na ublažavanje problema socijalne isključenosti i siromaštva starijih te nedovoljnog aktivnog stila života. U projektne aktivnosti članovi Matice umirovljenika redovito uključuju učenike naše škole. Ovom prilikom, za učenike 4.HTT razreda u četvrtak 31. ožujka 2022. održale su predavanje na temu „Uskršnji tradicijski običaji u Krapinsko-zagorskoj županiji“. Uvodno predavanje održala je Nevenka Gregurić, a Đurđica Mohač je nastavila s prezentacijom tradicionalnih uskršnjih ukrasa.

Otvorila se diskusija o načinu življenja zagorskog čovjeka u prošlosti. Usporedili smo različitosti uskršnjih običaja u pojedinim krajevima Hrvatskog zagorja s današnjim suvremenim načinom života. Članice Matice umirovljenika podijelile su svoja sjećanja na Uskrsi općenito doživljaje iz djetinjstva, a učenici su u povratnoj diskusiji odgovorili sa svojim iskustvima.

Maja Mustač