> Nastava  > Projekti

„Nastavnici u poduzeća – praksa za nastavnike“

Autor: Ivana Manojlović, 26. 4. 2022.

Advantage Austria – Austrijski ured za vanjsku trgovinu i Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, uz pomoć projektnih partnera – Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore, Švicarskoga veleposlanstva i Zaklade Znanje na djelu – organizirali su drugi ciklus prakse za nastavnike strukovnih škola, šk. god. 2021/2022. Glavni cilj cjelokupne inicijative je izgradnja bolje suradnje i kooperacije između poduzetništva i strukovnog obrazovanja.

U dogovoru s nositeljima projekta, našoj nastavnici Valentini Barlafa-Latin, omogućena je 21.04.2022. praksa u jednom od vodećih maloprodajnih lanaca - poduzeću Kaufland Hrvatska k.d., u njihovoj poslovnici u Zaboku. Kroz praktičan rad i komunikaciju s mentorima, ali i upravom poduzeća i odjela ljudskih resursa, naša djelatnica je dobila uvid u stvarne kompetencije koje se traže od učenika kao budućih zaposlenika, autentičan uvid u svakodnevni rad poduzeća, stekla osobna iskustva u poslovnomu svijetu (koja će moći prenijeti svojim učenicima i kolegama), realnu sliku ekonomskoga konteksta i operativnih procesa u poduzeću.

Zahvaljujemo svim djelatnicima Kauflanda na pruženoj prilici!