> Nastava  > Projekti

Nastavnici u poduzeća – praksa za nastavnike: Merkur Osiguranje

Autor: Ivana Manojlović, 24. 5. 2022.

U suradnji s Agencijom za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih te uz podršku projektnih partnera Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore, Njemačko-hrvatske industrijske i trgovinske komore, Švicarskog veleposlanstva i Zaklade Znanje na djelu, Advantage Austria – Austrijski ured za vanjsku trgovinu, organizirao je drugi ciklus praksi za strukovne nastavnike u poduzećima u sklopu projekta „Nastavnici u poduzeća – praksa za nastavnike“.

U dogovoru s nositeljima projekta, nastavnici Brankici Cvetko omogućeno je, 9. i 10. svibnja 2022. godine, obavljanje prakse u Merkur osiguranju d.d. u Zagrebu. Naša djelatnica upoznala se s radom Sektora ureda uprave, Službom upravljanja rizicima, Službom aktuarijata, Službom kontrolinga i financijskog izvještavanja, Službom računovodstva, Službom informacijskih tehnologija, Službom marketinga, Sektorom tehnike osiguranje i Sektorom prodaje. Na taj način, nastavnica je upoznala radno okruženje osiguravajuće kuće koje očekuje njezine učenike po završetku školovanja, te koje su kompetencije tražene na pojedinom radnom mjestu ili sektoru.

Zahvaljujemo svim djelatnicima Merkur osiguranja d.d. koji su prezentirali svoja zaduženja i poslove koje obavljaju, a posebno gospodinu Marinu Bodrušiću, savjetniku Uprave društva, na kvalitetno osmišljenom programu edukacije.