> Nastava  > Projekti

Obilježen Svjetski dan hrane

Autor: Ivana Manojlović, 21. 10. 2022.

Svjetska zdravstvena organizacija obilježava svake godine 16. listopada Svjetski dan hrane. Tog dana slavi se hrana, napredak i raznolikost poljoprivrede u više od 150 zemalja svijeta, a cilj je obilježavanja pojačati svijest javnosti o problemu nedostatka hrane u svijetu,  ojačati solidarnost zemalja u borbi protiv gladi, pothranjenosti i siromaštva, te ukazati i na problem bacanja hrane u svijetu.

Suočeni s globalnom krizom, moramo iskoristiti snagu solidarnosti i kolektivne akcije kako bismo izgradili održivi svijet u kojem svi imaju pristup hrani.

Tim povodom naši učenici 1K razreda istraživali su problem gladi u svijetu te problem bacanja hrane i na tu temu uredili plakat.  Učenici 4 THK razreda pod stručnim vodstvom mentora Tomislava Kožića izradili su slasne pekarske delicije koje smo izložili u holu te počastili sve učenike i osoblje naše škole.

Darija Vrdoljak