> Nastava  > Projekti

OSVRT NA RADIONICU „RADIMO I UČIMO -VOĆE I POVRĆE ZA NAS I ZA GOSTE“

Autor: Ivana Manojlović, 1. 12. 2022.

Dana 25. studenog 2022. učenici 2.THK razreda su sudjelovali na radionici
Radimo i učimo -voće i povrće za nas i za goste“. Učenici su tijekom jeseni marljivo prikupljali recepture za izradu domaćih proizvoda od voća i povrća.

Cilj radionice je iskoristiti namirnice iz našeg okruženje i proizvesti kvalitetne i zdrave proizvode za svoju obitelj i  obogatiti ugostiteljsku ponudu ; a možda se okušati u poduzetničkom djelovanju u svom budućem zanimanju.  U ugostiteljskom kabinetu naše škole su pod vodstvom profesora T. Vranića i profesorice V. Komin izradili ekstra džem od višanja, džem od aronija i jabuka, ukiseljenu pečenu papriku i liker od limuna. Sve proizvode su napunili u ambalažu i za njih će na satovima Računalstva pod vodstvom profesorice I. Manojlović,  izraditi vlastite etikete i kratki video prikaz o svojoj aktivnosti. Gotove proizvode će koristiti za izradu slastica i jela tijekom praktične nastave u ugostiteljskom kabinetu.

Zabilježila:
Komin V.