> Nastava  > Projekti

ARONIA CUP 2013.

Autor: Ivana Manojlović, 24. 5. 2014.

20. rujna 2013.  Ugostiteljsko – turističko učilište u Zagrebu bilo je domaćin manifestacije pod nazivom Aronia Cup, namijenjena učenicima ugostiteljsko – turističkih škola Slovenije i Hrvatske, kuhara, konobara i slastičara.

20. rujna 2013.  Ugostiteljsko – turističko učilište u Zagrebu bilo je domaćin manifestacije pod nazivom ¨Aronia Cup ¨, namijenjena učenicima ugostiteljsko – turističkih škola Slovenije i Hrvatske, kuhara, konobara i slastičara.

Cilj skupa bio je promocija zdrave, alternativne i funkcionalne prehrane. Pored pripreme hrane i pića, za mentore učenika bile su pripremljene radionice te stručna predavanja vezana uz samu temu skupa.

Kuhari su pripremali slano jelo, slastičari slasticu a konobari funkcionalni koktel u čijim je sastojcima trebala biti  i aronia u bilo kom obliku.

Svaka škola pripremila je desetak pripravaka koji su izloženi na izložbene stolove, a potom promatrani i degustirani.

U prezentaciji je sudjelovalo 12 škola sudionika iz Hrvatske te jedna škola iz Slovenije.

Učenica Marta Pacadi 4 THK razred i njezin mentor prof. Ivan Petek, sudjelovali su u pripremi Aronia – Cup Cocktaila.

Pokrovitelj manifestacije bila je Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.